Güncel Haberler

Aksaklıklar tartışmaya açık olmayan değerlerimizle ilgili hassasiyetimiz nedeniyle yaşanmıştırFenerbahçe

Sarı-lacivertli kulüp, Suudi yetkililerin skandal tutumu nedeniyle iptal edilen, Galatasaray ile oynanması planlanan Süper Kupa maçına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Kulübün yayınladığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“29 Aralık 2023’te yapılması planlanan Süper Kupa finali ve bu süreçte yaşanan olayların gündemi hakkında kısaca bilgi verme zorunluluğu vardı. Öncelikle belirtmek isteriz ki, bundan büyük onur ve mutluluk duyduk. Milletimizin tüm süreç boyunca yanımızda olduğunu görüyoruz, bu zorlu süreçte bize güç ve destek veriyorlar, bağışta bulunan herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

Ülkemiz, Cumhuriyetimiz, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve milletimiz, ülkemizdeki tüm spor kulüpleri gibi Fenerbahce’nin de en yüksek değerleridir.

Bu değerleri kupaların, sportif rekabetin, finansal beklentilerin, siyasetin, kısacası her şeyin üstünde tutuyoruz. “Süper Kupa finali öncesi yaşanan aksaklıklar, tartışılmaz değerlerimize olan hassasiyetimizden kaynaklanmıştır, bunun ötesinde başka bir sebep ve amaç yoktur.”

“Komplo teorileriyle alakası yok”

“Süper Kupa finalinin iptal edilmesiyle oluşturulan gündemin daha sonra diplomasi, siyaset ve komplo teorileriyle dolu bir mücadele ortamına sürüklenmesine şaşırdık. Bu gündemin dış politikayla, siyasetle, komplo teorileriyle hiçbir alakası yok.

Kamuoyunda yanlış yönde yürütülen tartışmaların bir an önce son bulması en büyük dileğimiz. Sporun siyasetten uzak olması gerektiğini hatırlatarak; Herkesi sporla siyaseti birbirine karıştırmadan, sporu siyasi rekabet malzemesi haline getirmeden, sağduyuyla hareket etmeye davet ediyoruz.

SÜPER

Özellikle şunun altını çizmek isteriz; Süper Kupa finalinin organizasyonunda yaşanan aksaklıklar sadece iki kulübün taleplerinin kabul edilmemesiyle sınırlı değil.

“Maça katılmama kararı her iki kulüp tarafından alınmış olsa da, sadece Kulübümüzü hedef alan, gerçekçi olmayan, spekülatif açıklama ve mesajlar paylaşan, iftira ve asılsız suçlamalarda bulunanlar hakkında yasal işlem başlatacağımızı kamuoyunun bilgisine sunmak isteriz. liderlerimiz.”

Gerçek zamanlı puanlama
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
2024'e ilişkin dikkat çeken açıklama: 2024, Galatasaray'ın yılı olabilir2024’e ilişkin dikkat çeken açıklama: 2024, Galatasaray’ın yılı olabilir
Sergen Yalçın Süper Lig'e geri döndüSergen Yalçın Süper Lig’e geri döndü
Sergen Yalçın Süper Lig'e geri döndü! Sergen Yalçın Süper Lig’e geri döndü!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu