Güncel Haberler

Atatürk’ün fotoğrafını yakan 4 lise öğrencisi için karar

Olay, geçen yıl 26 Ekim'de İncesu İlçesi'nde meydana geldi. Lise öğrencileri AK, AN, HE ve EK bir aradayken, öğrencilerden AK, Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafını ateşe verdi. Olay sosyal medyada da paylaşıldı. Olayın ardından jandarma ekipleri tarafından 4 öğrenci gözaltına alındı. İlçe Jandarma Komutanlığındaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 4 şüpheli, “Atatürk'ün anısına alenen hakaret” suçundan tutuklandı.

ADLİ İNCELEME SONUCUNDA SERBEST BIRAKILDILAR

İncesu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma tamamlandı ve iddianame hazırlandı. İncesu Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, 4 sanık hakkında “Atatürk'ün anısına alenen hakaret” suçundan ceza istendi. İncesu Asliye Ceza Mahkemesi'nde geçen yıl kasım ayında ilk kez kapalı oturumla hakim karşısına çıkan 4 tutuklu sanık, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kapalı kapılar ardında görülen davanın karara bağlanması için sanıklar ve avukatları hazır bulundu. Sanıklar, mahkemedeki ifadeleriyle ilgili sorgularında şunları söyledi: “Atatürk'ün fotoğrafını yerde gördük. Atatürk'ün fotoğrafının yerde kalmasını istemedik. O yüzden yaktık. Beraatimizi istiyoruz. ” Mahkeme hakimi, “Atatürk'ün anısına alenen hakaret” suçunun hukuki unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle dört lise öğrencisinin beraatine karar verdi. (DHA)Bu içerik Hande Dağ tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bir şehir katliamla uyandı!  Üst üste cinayetler: Kayınvalidesini ve kayınpederini öldürüp havuzlu villaya taşındı: Yaralılar da varBir şehir katliamla uyandı! Üst üste cinayetler: Kayınvalidesini ve kayınpederini öldürüp havuzlu villaya taşındı: Yaralılar da var
Ünlü oyuncu Yusuf Atala bile tutuklandı!  Dolandırıcılığın ayrıntılarını daha önce hiç görmedik Ünlü oyuncu Yusuf Atala bile tutuklandı! “Devre tatil” dolandırıcılığının daha önce görülmemiş ayrıntıları! 5 bin yılda 1 günlük tatil
hakkında yeni açıklama Özgür Özel'den “kazanan ceket”le ilgili yeni açıklama! Giyerek mesaj mı verdi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş