Güncel Haberler

First lady Zelenska’ya akılalmaz komplo! ‘4,5 milyon Euro’ya ultra lüks otomobil’ iddiası: Polisin foyası ortaya çıktı

Yapay zeka ve son derece sahte teknolojiler kullanan komplocular, Ukrayna lideri Vladimir Zelenskiy'in eşi Olena Zelenska'yı hedef aldı. Zelenska'nın 4,5 milyon euro değerinde ultra lüks bir araba aldığı yönündeki suçlamaların arkasında eski bir Amerikalı polis memuru yer alıyor.

4,5 MİLYON EURO DEĞERİNDE ULTRA LÜKS ARAÇ

Sosyal medyada paylaşılan takım elbiseli orta yaşlı bir adam arabasında oturuyor. Bu kişi, Zelenska'nın Paris'te 4,5 milyon euroya ultra lüks bir otomobil satın aldığını ve satın almanın 7 Haziran'da Ukrayna cumhurbaşkanı ve beraberindeki heyetin Fransa ziyareti sırasında gerçekleştiğini iddia ediyor.

FATURA DA DAĞITILDI

Videonun ardından aracın fiyatının yer aldığı fatura da paylaşıldı. Bu iddiayı destekleyen belgeler ve derin sahtekarlıklarla oluşturulan videolar sosyal medyada yayınlandı. Kısa sürede yalanlanan bu iddiaların arkasında Moskova'da yaşayan eski bir Amerikalı polis memurunun olduğu ortaya çıktı.

3

DEEP SAHTE TEKNOLOJİNİN KULLANIMI KANITLANMIŞTIR

Ukraynalı First Lady'nin ABD'den yardım için milyonlarca avro harcadığı konuşuluyor. Siber güvenlik uzmanları ve bazı resmi kurumlar, videonun deep fake teknolojisi kullanılarak üretildiğini kanıtlarla kanıtladı.

AMERİKAN POLİS SAHTE HABER ÜRETMEYE BAŞLADI

BBC'nin yaptığı araştırmaya göre Ukrayna First Lady'sine yönelik bu komplonun kaynağı büyük ihtimalle John Mark Dougan'dır. Dougan, şu anda Moskova'da yaşayan eski bir Amerikan polis memurudur. 2000'li yıllarda Florida'da polis memuru olarak görev yapan Dougan, daha sonra bir web sitesi açtı. Eski meslektaşlarından elde ettiği gizli bilgileri bu sitede yayınlamaya, polislerin adreslerini paylaşmaya ve sahte haberler üretmeye başladı.

4

EVİ DE TESLİM EDİLDİ

FBI 2016 yılında evine baskın düzenledi. Daha sonra Moskova'ya kaçtı ve işini orada sürdürmeye başladı. 51 yaşındaki Dougan, 160'tan fazla web sitesini yönetti. Yapay zeka araçlarını kullanan Dougan, Batı kökenli gibi görünen bu sitelerde gerçek olayları çarpıtarak Rusya yanlısı makale ve haberler üretiyor. Sosyal medyada yayılmalarını ve geniş kitlelere ulaşmalarını sağlar. Olena Zelenska komploya karıştığını inkar etse de daha önce yalan haberlere imza attığını itiraf eden açıklamalarda bulunmuştu. Onun için bunun “bir oyun ve intikam” olduğunu söyledi.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İşyerinin yıkımını durdurmak için cinsel ilişki teklif etti!  Skandal olayda yeni gelişmeİşyerinin yıkımını durdurmak için cinsel ilişki teklif etti! Skandal olayda yeni gelişme
Herkes şokta!  Kısır olduğu sanılıyordu... 10 yıl sonra doğum yaptıHerkes şokta! Kısır olduğu sanılıyordu… 10 yıl sonra doğum yaptı
OnlyFans modelinin arkasında sırasını bekledi: İngiltere Başbakanı Sunak'ın o görüntüleri tüm dünyada gündem oldu!OnlyFans modelinin arkasında sırasını bekledi: İngiltere Başbakanı Sunak'ın o görüntüleri tüm dünyada gündem oldu!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş