Güncel Haberler

Göbek Düşmesi İçin Hangi Doktora Gidilir? Göbek Düşmesine Hangi Bölüm Bakar?

Mide sarkması sorunu yaşayanlar bazen doğal yöntemlere başvurmak isteyebilir. Bazen kamuoyu açısından çözüm niteliği taşıyabilen bu yöntemlerin uygulanması kesinlikle tehlikelidir. Doktorunuzun onaylamadığı yöntemlerden uzak durmalısınız. Özellikle göbeğe zararlı olan her yöntem zararlı sonuçlar doğurabilir. Ayrıca tıbbi bir hastalık nedeniyle göbek sarkması yaşayan kişilerde de bu belirtiler ortaya çıkabilir. Bu nedenle uzman bir hekime muayene olmanız gerekmektedir.

Göbek sarkması için hangi doktora başvurmalısınız?

Göbek yağları için başvuracağınız doktorun genel cerrah olması gerekmektedir. Ayrıca altta yatan bir hastalığın bulunup bulunmadığının belirlenmesi için genel cerrah gözetiminde muayene yapılması gerekir. Göbek sarkması anne karnında başlayabilir ve bu rahatsızlıkla muayeneye gelenlerin genellikle doğuştan gelen bir anomaliden dolayı yatkın olduğu görülmektedir. Bebek, doğana kadar anne karnında gelişir. Doğumdan sonra gelişim sırasında içe, yukarıya, aşağıya veya yana doğru hareket nedeniyle göbek deliği farklı bir konumdadır.

Göbek düşmesiyle hangi bölüm ilgileniyor?

Bebeklerde sık görülen göbek kordonu sarkması, o dönemde sıklıkla görülen göbek kordonu sarkması ile karıştırılabilmektedir. Bu iki farklı olay sıklıkla karıştırılmaktadır. Basit bir operasyonla tedavi edilebilen göbek sarkması genel cerrahi bölümünde düzeltilebilmektedir. Bazı hastalar ameliyat gerektirebilir. Bu hastalıktan şüpheleniyorsanız öncelikle bir genel cerraha başvurmalısınız. Gerektiğinde genel cerrahi sizi farklı bölümlerdeki tetkiklere yönlendirecektir.

Gece terlemesi için hangi doktora başvurmalısınız? Gece terlemeleri hangi departmanla ilgileniyor?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu