Güncel Haberler

Hizbullah, İsrail’in Ruveysat el-Alem mevzisini vurdu!

İsrail ile Lübnan arasındaki “Mavi Hat” olarak adlandırılan sınır hattında son haftalarda gerilim her geçen gün artıyor. Lübnan'daki Hizbullah hareketi, İsrail'in Kefr Shuba tepelerindeki Ruveysat el-Alem mevzisini vurduğunu duyurdu.

Hizbullah, Telegram hesabından yaptığı açıklamada, İsrail'in Kefr Shuba tepelerindeki Ruwaysat el-Alem mevzisini füzelerle vurduğunu söyledi. Hizbullah, saldırının “Filistin halkının Gazze Şeridi'ndeki cesur ve onurlu direnişini desteklemek için” gerçekleştirildiğini söyledi.

İSRAİL TECRÜBELİ HİZBULLAH ÜYESİ ATTAR'I ÖLDÜRDÜ

İsrail ile devam eden çatışmalarda 7 Ekim 2023 itibarıyla öldürülen Hizbullahçıların sayısı 361'e ulaştı.

Lübnan'ın resmi haber ajansı NNA'nın yayımladığı habere göre, İsrail insansız hava aracının doğu Lübnan'ın Bekaa bölgesindeki Şaat kentine düzenlediği hava saldırısında bir kişi hayatını kaybetti. İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, hayatını kaybeden kişinin Hizbullah'ın hava savunma güçlerinin kilit uzmanı sayılan Meysem Mustafa el-Attar olduğu belirtildi.
Açıklamada, Meysem Mustafa el-Attar'ın Hizbullah'ın hava savunma kuvvetlerinin önemli ve deneyimli bir üyesi olduğu, ayrıca İsrail'e yönelik çeşitli saldırıların planlanması ve gerçekleştirilmesinde rol oynadığı belirtildi.

Hizbullah, yaptığı yazılı açıklamada 1991 doğumlu Attar'ın öldürüldüğünü doğruladı. (AA)Bu içerik Evin Özbey tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Son dakika |  Kayseri etkinlikleri için 'siyasi karıştırıcı' açıklaması! "Esad bize yaklaştıkça biz de bu yaklaşımı gösteriyoruz."Son dakika | Kayseri etkinlikleri için 'siyasi karıştırıcı' açıklaması! “Esad bize yaklaştığı anda bu yaklaşımı göstereceğiz.”
Kuzey Irak ve Suriye'de teröre ağır darbe!  MSB bildirimiKuzey Irak ve Suriye'de teröre ağır darbe! MSB bildirimi
Yaklaşık 40 kişi birbirine saldırdı!  Tekmeler ve tokatlar havaya uçtuYaklaşık 40 kişi birbirine saldırdı! Tekmeler ve tokatlar havaya uçtu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş