Güncel Haberler

Romanya mahkemesi, fenomen Andrew Tate’in İngiltere’ye iadesine izin verdi

Tecavüz, cinsel istismar ve insan kaçakçılığına adanmış bir suç örgütü kurmakla suçlanan Andrew Tate, adli sürecin ardından aklanacaklarını söyledi.

REKLAM

Romanya’daki bir mahkeme, İngiltere’nin internet fenomeni Andrew Tate’i iade etme talebini onayladı, ancak iade sürecini Romanya’daki duruşmanın sonuna erteledi.

37 yaşındaki Andrew ve 35 yaşındaki kardeşi Tristan, insan kaçakçılığıyla ilgili bir davada Romanya’da ayrı bir mahkemede görülüyor. o yargılanıyor.

Kararı bugün açıklayan temyiz mahkemesi, Tate ve kardeşi Tristan’ın polis nezaretinden derhal serbest bırakılmasına da karar verdi. Tates, İngiltere’nin tutuklama emri üzerine karar çıkana kadar 24 saat gözaltında tutuldu.

“Biz masumuz”

Serbest bırakılmalarının ardından gazetecilere konuşan Andrew Tate şunları söyledi: “Bu çok komik çünkü ben de Romanya mahkemelerine İngiltere’ye gitmek için başvurdum. Beş kez istedim ve reddedildim, artık evime dönebilirim. Bu harika bir haber” .

Tate, masumiyetini öne sürerek konuşmasına şöyle devam etti: “Bizler masum insanlarız, çok masum insanlarız ve bunu zamanla herkes görecek ve bu hukuki süreci bitirip adımızı temize çıkaracağımız için çok heyecanlıyız.” dedi.

Tate, ürettikleri yetişkinlere yönelik içeriklerde erkeklerin kadınları sömürdüğü bir yaşam tarzını teşvik ederek milyonlarca hayran kazanmıştı. İnternet fenomeni haline gelen Tate, Haziran ayında Romanya’da erkek kardeşi ve iki Rumen kadınla birlikte insan kaçakçılığı, tecavüz ve kadınları cinsel istismar amacıyla suç çetesi kurmakla suçlanmıştı.

Aleyhlerindeki tüm suçlamaları reddeden kardeşler, Romanya’da adli gözetim altında tutuluyor ve ülke dışına çıkmaları yasaklanıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş