Güncel Haberler

Yanarak can veren mazlumların çığlığı, vicdanlarımızda yankılanıyor

Emine Erdoğan, İsrail'in Refah çadır kentini bombalamasına ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Erdoğan'ın açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:


“Uluslararası Adalet Divanı'nın saldırıları durdurma kararına rağmen İsrail'in Refah'ta masum Filistinlilerin barındığı çadır kenti soykırımcı bir şekilde bombalaması, insanlık onuruna yapılan en büyük ihanetlerden biridir.


Yakılan mazlumların çığlıkları vicdanlarımızda yankılanıyor! Bu vahşeti görünce içimizdeki derin üzüntüyü ve öfkeyi anlatacak kelime yok. Ancak İsrail bilmelidir ki, aldığı her canla, dünya vicdanlı insanlarının yüreklerindeki mücadele ateşini söndürmek yerine daha da körüklemektedir.


Her masum insanın kaybı, binlerce Filistinliyi adalet ve özgürlük için daha güçlü durmaya itecektir. Aylardır gerçeklikten kopmuş, çocukları adaletten uzak planlarını ilerletmek için harcanabilir yakıt olarak gören bu Siyonist çark ve narsisizm, tüm çabalarına rağmen galip gelemeyecektir.


İsrail'in barbarca eylemleri hepimize dünden daha büyük bir kararlılıkla birlik olmamızı, barış ve adalet için mücadele etmemiz gerektiğini hatırlatıyor. Filistinli kardeşlerimizin kanıyla yıkanan topraklarda bu karanlık gecelerin bir daha tekrarlanmaması için bu cinayeti unutmayacağız ve unutulmasına izin vermeyeceğiz. Yüce Allah'tan Filistin halkına yardım etmesini tüm kalbimle dua ediyorum. “

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş