Güncel Haberler

İmzalar engelli istihdamı için atıldı  – GÜNDEM

Nilüfer Belediyesi ve Sofra Pusula Grubu, önemli bir sosyal sorumluluk projesinin ilk adımını attı. Engelli vatandaşların sosyal hayatta daha aktif rol alması ve istihdamın artırılmasına yönelik protokolle, eğitim planlarına uygun olarak Nilüfer Belediyesi'nin 3. katında Bizim Ev Kariyer Rehberlik Merkezi düzenlenecek.
Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Kariyer Merkezi'nin iş koçları, Sofra Grup şubelerindeki eğitmenlere yönelik eğitim kurslarını planlayacak ve eğitim faaliyetlerini yürütecek. Down sendromlu, otizmli ve zihinsel engelli bireylere yönelik işe hazırlık eğitimlerini tamamladıktan sonra Grup Sofra'nın hizmet verdiği özel sektör şirketlerinde temizlikçi, catering, yiyecek-içecek hazırlama ve veri giriş elemanı olarak istihdam edilecekler.

Konuya ilişkin işbirliği protokolü Nilüfer Belediyesi umumi salonunda gerçekleştirildi. İmza töreni öncesinde konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, engelli vatandaşlara önem verdiğini belirterek, konuyla ilgili çalışma başlatan firmaları ve yöneticilerini tebrik etti. Konuyla ilgili ihtiyacın farkında olduğunu ifade eden Özdemir, bu tür çalışma ve projelerin arttırılması için çalışmalar yapıldığının altını çizdi.

Sofra Pusula Grubu Bursa Bölge Müdürü Aydın Yarıcı, çok güzel bir projenin hayata geçirildiğini, aynı zamanda farkındalık yaratmak istediklerini söyledi. Gezi sırasında Nilüfer Belediyesi'nin tecrübelerinden yararlandığını belirten Yarıcı, Nilüfer Belediye Başkanı Özdemir ve ekibine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından imza törenine geçildi. Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir ve Sofra Pusula Grubu Bursa Bölge Müdürü Aydın Yarıcı'nın protokolleri imzalamasının ardından sosyal fayda odaklı proje hayata geçirildi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş