Güncel Haberler

Ruh sağlığı en bozuk kuşak hangisi? Araştırma sonuçları yayınlandı

KAYNAKCNN TÜRKÇE

ARAŞTIRMA: 1990-99 YILINDA DOĞANLARIN RUH SAĞLIĞI ZAYIF

Kimisi “depresyondayım” derken kimisi de “Psikolojik bir sorunum yok” dedi. Hangi nesil en kötü ruh sağlığına sahip? Avustralya’da bir üniversite, 1950’den itibaren birbirini takip eden nesiller üzerinde araştırma yaptı. 1990 ile 1999 yılları arasında doğan neslin, önceki nesiller arasında en kötü ruh sağlığına sahip olduğu sonucuna varıldı.

RUH SAĞLIKLARI NEDEN İYİLEŞTİ?

Peki 1990 ile 1999 yılları arasında doğan insanların ruh sağlığı neden kötü? Uzmanlar özellikle sosyal medyada dikkat çekiyor. Psikolog Özgenur Taşkın, “Dışarı çıkamayacak kadar tembel olmak, evde kalmak. Zaten internette sosyalleşiyorum düşüncesi de bu. Aslında en önemli noktalardan biri de bu. Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle birlikte ne yazık ki” , başkaları gibi yaşayan daha çok insan var.”

Hangi nesil en kötü ruh sağlığına sahip?  Araştırma sonuçları yayınlandı

Bu nedenle uzmanlar sosyal ilişkilerin güçlendirilmesini öneriyor. Psikolog Özgenur Taşkın, “Yani kişi ilişki kurdukça gelişir. Sosyal ilişkiler bizi iyileştirir ve bize iyi gelir. Bu nedenle en önemli nokta izolasyon yaratmamak ve sosyal ilişkileri yönetip derin ilişkiler kurabilmektir” dedi. ilişkiler.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş